Quattro LNB ve Quad LNB arasında ki fark nedir?

quattro lnb ve quad lnb arasındaki fark nedir

Düşük gürültülü blok dönüştürücü ( LNB ), Quattro LNB ve Quad LNB arasında ki fark nedir? uydu anteninizden gelen radyo dalgalarını alıp toplayan TV uydunuzun parçasıdır. Çanağın ucundaki kol üzerinde oturur ve uydu alıcısının sinyalin video ve sese deşifre edilmesini sağlamak için yüksek frekansları düşük frekanslara dönüştürerek çalışır, böylece oturma odanıza ışınlanabilir.

Quad Lnb Nedir?

Bir Quad lnb dörtlü LNB 4 bağımsız LNB 4 dijital tuner geçiş sinyal alabilen beslemeleri ve ayar seçeneklerinin tam aralık kullanılmasını sağlayan verir. Bunlar Yatay, Dikey, Yüksek Bant ve Düşük Bant. LNB çıkışları 22Hz tonlu uydu alıcısı ve quad lnb dört çıkışlı evrensel bir LNB gibi bir anahtarlama voltajı ile değiştirilir. Quad dörtlü LNB, maksimum dört uydu beslemesinin gerekli olduğu ve genişleme olasılığı olmayan yerlerde idealdir.

Quattro Lnb Nedir?

Quattro LNB Ayrıca çıkış özgü tek bir bant ile dört çıkış, her içerir. Her çıkışta mevcut olan bant, üretim sırasında sabittir ve bandı bir ton veya anahtarlama gerilimi ile değiştirmek mümkün değildir.

Bir Quattro LNB normalde büyük bir dağıtım sistemini beslemek için kullanılır. Quattro LNB takılı tek bir çanak ve bir çoklu anahtar yani santral sistemi sayesinde 4 ve 100 konum arasında herhangi bir şeyi besleyebilir ve her bir konumdaki alıcı tarafından kabloya gönderilen bir tona bağlı olarak her çıkışta giriş sinyalleri sağlayabilir.

Merkezi uydu santrali için kullanılır santral çıkışları, normal evrensel LNB’nin çıkışlarının bant ve polarizasyon gibi olabileceği şekilde 22Hz ton ve anahtarlama voltajlarıyla kontrol edilebilir. Her lokasyondaki uydu alıcıları, kendilerine ait özel çanaklara ve LNB’ye bağlıymış gibi davranırlar , ancak gerçekten çok-anahtarlı çıkışa bağlanırlar. Quattro LNB’lerin sürekli olarak değiştirilmedikleri için dörtlü LNB’lerden daha iyi bir kullanım ömrüne sahip oldukları düşünülmektedir.

Kısacası Quad lnb normal üniversal dörtlü çıkışlı lnbdir. Quattro lnb ise merkezi uydu sisteminde kullanılır ve santral sistemi olmadan çalışmaz.

Quattro LNB ve Quad LNB arasında ki fark nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
05079331627