Kanal ayarı nasıl yapılır

Kanal ayarı nasıl yapılır

Kanal ayarı nasıl yapılır? Frekans değişikliği işlemi için çanak anten ayarı gerekmediği için anteninizin konum ayarıyla oynamayınız. İzleyicilerin TÜRKSAT üzerinden televizyon izleyebilmesi için otomatik kanal ayarı işleminin TÜRKSAT promo kanalından yapılması gerekiyor.

Kanal ayarı nasıl yapılır

TURKSAT OTOMATİK GUNCELLEME FREKANSI: 12380 V 27500

TV kanal ayarlama nasıl yapılır

TV kanal ayarlama nasıl yapılır aşağıda tüm sırasıyla anlattık yapamadığınız yerleri sormaktan çekinmeyiniz. Şimdiden kolay gelsin.

1- Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ‘Menü’ veya ‘ setup ‘ yazan düğmeye basınız .

2- Uydu alıcısı marka modeline göre; ‘Kanal Arama’, ‘Kanal Ekleme” gibi menülerden hangisi beliriyor ise yukarı-aşağı tuşlarıyla “Ok”a basınız.

3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘Alış Frekansı’ ‘Uydu Frekansı’ seçeneklerinden biri belirecektir. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ’12380 ‘ değerini girin.

4- Yine aynı pencerede ‘Sembol Oranı’ olacaktır. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip ’27500′ rakamını girin.

5- Yine aynı pencerede bulunan ‘POL’ şeklinde bir yazının üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ‘V ‘ ya da ‘Dikey’ olacak şekilde değiştirin.

6- Yine aynı yerde bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için yukarı-aşağı tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ’3 / 4′ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır.

7- ‘OK’ tuşuna basarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.

8- Son aşama olarak “arama” yaptırdığınızda kanallar otomatik olarak listelenecektir.

NOT: Arama yapmadan önce “Network Arama” seçeneğinin “ON” ya da “Açık” konumda olması gerekmektedir.

Kanal ayarı nasıl yapılır

Kanal ayarı nasıl yapılır” hakkında 3 yorum

    1. biliyorum bende izliyordum hatta en çok pretty little liars ı takipçisiydim şimdi izleyemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
05079331627