Türksat Otomatik Güncelleme Frekansı 2021

Otomatik güncelleme frekansı

Türksat A.Ş. görüntü ve hizmet kalitesini artırılması amacı ile gerçekleştirdiği türksat otomatik güncelleme frekansı yani diğer adı ile şebeke arama frekansı değişikliği yapmıştır. Güncel frekans bilgilerini aşağıda hem yazı olarak hemde fotoğraf olarak paylaştım.

Peki bu otomatik güncelleme işlemini nasıl yapacağım veya uydu receiver nasıl güncellenir gibi sözler duyar gibiyim. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi kısaca anlatacağım.

 1. Menü
 2. Kurulum
 3. Kanal arama veya kanal ekleme
 4. Türksat 42° E seçiniz

Bu kısıma geldikten sonra aşağıdaki frekans bilgilerini giriniz ve network search yada şebeke arama açık yapın ve aramayı başlatın bu işlemin sonucunda güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza yani receiverinize eklenmektedir.

Türksat Otomatik Güncelleme Frekansı Ayarları

 • Frekans: 12380 MHz
 • Polarizasyon: Dikey (V)
 • Sembol oranı: 27500
 • Fec: 3/4
 • Şebeke Taraması: Açık

Fotoğrafta yaklaşık 16 adet frekans görülmektedir ama benim size tavsiye edeceğim yukarıda yazı ile yazdığım frekans bilgileri. İsterseniz diğer bilgileri de deneyebilirsiniz.

Türksat Otomatik Güncelleme Frekansı

Not: Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) özelliği olan receiver yani uydu alıcılarında kendi kendine türksat otomatik arama frekansı güncellemesi yapmakta olup herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur.

Türksat Otomatik Güncelleme Frekansı 2021

Türksat Otomatik Güncelleme Frekansı 2021” hakkında 6 yorum

 1. çok teşekkürler güzel bir anlatım olmuş receiverimi güncelledim bir sürü yeni kanal eklenmiş şifresiz hd kanallarda var

  1. bizlerde akrabalarımızdan kurtulamıyoruz misafirliğe gidiyoruz şunu bi güncelle yeni kanallar yok mu diyor dur bi iki sohbet edelim :D

 2. tarif güzel burada yazanları tek tek uygulayarak uydu cihazını güncelledim sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön
05079331627