Tek kablo ile iki televizyon 2021

Tek kablo ile iki televizyon

Uydu sistemlerinde kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri olan Tek kablo ile iki televizyon izlenebilir mi? sorusunun cevaplarını sizlerle paylaşacağız ve olur mu olmaz mı olursa ne olur gibi.

Bunun bir çözümü var mı? evet var ama bu kesin bir çözüm olmamakla birlikte alternatif bir çözüm diyebiliriz.

Merkezi sistem uydu 2 televizyon

Genelde merkezi uydu sistemleri olan binalarda her daireye 1 hat verilir en fazla 2 hat bu hatlar bazı kullanıcılar için yeterli olmayabiliyor diyelim evinizde 1 hat var ama iki televizyonuz var. Biri salonda anne baba izliyor diğeri oturma odasında çocuklar izleyecek diyelim hat solonda bağlı oturma odasında yok. Doğal olarak bu iki televizyonunda çalışmasını isteyeceksiniz.

 1. Daireye gelen merkezi uydu hattını 1/2 2400mhz splitter ile ikiye bölünür.
 2. İki cihazdan birini kapatıp izleyebilirsiniz.
 3. İki yeri aynı anda izlemek isterseniz %90 sorun yaşarsınız.

Tek çanakla 2 uydu izlemek

Balkonunuzda bir çanak anteniniz var ve daire içine bir kablo gidiyor evinizde 2 adet televizyon var veya daha fazla bu televizyonların hepsinde tv izlemek istiyorsunuz. Şimdi tek canakla birden fazla uydu nasıl seyredilir? sizlere bunu detaylı olarak anlatacağım.

Daireye gelen tek kablo bölünür mü

Bölünür ama sağlıklı olmaz çünkü iki televizyonu açtığınız zaman birinde görüntü gider diğeri çalışır veya ikisinde de görüntü gider çalışmaz. Bunun için ne yapmalıyız aşağıda madde madde yazıyorum.

 1. 2 oda aynı anda izlemek isterseniz. 2 çıkışlı lnb alıp çanak antendeki tekli lnb ile değiştirdikten sonra hangi odada izlemek isterseniz o odaya ikinci kabloyu çekerek iki yerde aynı anda izleyebilirsiniz.
 2. 3 yada 4 yerde izlemek isterseniz 4 çıkışlı lnb almanız ve dört hat çekmeniz gerekir.
 3. Yada 2. bir çanak anten alarak kurulumu yaptıktan sonra hangi odada izlemek isterseniz oraya çekebilirsiniz kabloyu.

Örnek vermek gerekirse Yeni bir binaya taşındınız diyelim balkona anten kurdurmak istiyorsunuz çanak anten balkon yönünüz den çekmiyor ise yan komşunuzun çanak anteni varsa komşunuzdan rica ederek onun antenine 2’li veya 4’lü lnb takıp hangi odanızda kullanmak istiyorsanız oraya kablo çekerek kullanabilirsiniz. Bu işlemi çatıda olan antenler içinde uygulayabilirsiniz.

Tek kablo ile iki televizyon 2021

Tek kablo ile iki televizyon 2021” hakkında 7 yorum

 1. Merhaba, Dijital uydu alıcısının arkasındaki uydu kablosunu çıkarıp takınca sinyal geliyor veya uydu alıcısını kapatıp açtığımda da sinyal geliyor ancak beş dakika sonra veya bir saat sonra tekrar sinyal gidiyor yine cihazı kapatıp açtığımda veya kabloyu çıkarıp taktığımda sinyal geliyor. Uydu alıcısında sorun olduğunu düşünüp sıfır Gold master marka cihaz aldım ancak sorun düzelmedi. Kabloda ek yok direk cihaza geliyor. Lütfen konu hakkında yardımcı olun.

  1. merhaba lnb arızası %90 lnb değiştirdiğiniz zaman sorununuz düzelecektir.

 2. Goldmaster rm 107 modeli olarak aldım şuan değiştirdim ancak farklı bir sorunla karşılaştım. Sinyal seviyesi 85 iken kalite seviyesi 0 olarak görünüyor ve hiçbir kanal çekmiyor

 3. İyi günler, ben splitter kullandığımda aynı anda izleyebiliyorum, ancak tv nin biri kapalı olduğunda diğer tv de izlenmiyor, bu sorunu nasıl çözebilirim.

 4. merhaba benim bir sorum olacak oturduğum binada merkezi sistem var her daireyede iki kablo geliyor ancak iki tvyide çalıştırınca trt nin bütün kanalları gidiyor birinde trt açıkken diğerinde hiçbir kanal çekmiyor iki tvde dahili uydu alıcılı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
05079331627