Güvenlik Kamerası Nedir?

Bu yazımızda sizlere güvenlik kamerası nedir? ve birazda tüyolarından bahsedeceğim. Çekim alanındaki görüntüyü, fotoğraf veya video iletken kablo aracılığıyla monitöre yani ekrana aktaran aynı zamanda bu görüntüyü kayıt eden sistemin genel adı ve artık günlük yaşantımız da bir gözümüz gibi bizi, iş yerimizi, evimizi ve arabamızı korunmasını istediğimiz yerlerin, bir gözümüz gibi kayıt altına alarak güvenliğimizi sağlamaktadır.

Güvenlik Kamerası Nedir?

Caydırıcı yönleri vardır ve güvenlik kamerası hırsızların en büyük düşmanları arasında yer almaktadır.

Birazda bu sistemin çalışma mantığından bahsedelim;
Kurulumu yapıldıktan sonra dvr kayıt cihazı, yada evde veya iş yerinizde kullandığınız kişisel bilgisayarınıza da aparat takılarak bu sayede kayıt işlemlerini bilgisayarınıza da yapabilirsiniz. Peki bu sistem kendini nasıl kayıt ettiriyor yada başka bir ifade ile çekilen video ve görüntüyü nasıl kayıt ediyor.

Bilgisayar ortamında bu sistem capture card ismi ile bilinir bir diğer adı ise “pci dvr kart” normal ekran kartlarını bilgisayarınıza takar gibi basit bir şey. Tak kullan mantığında diyebiliriz. Kartı taktıktan sonra çıkışındaki yerlere kameraların kabloları bağlanır sonrasında ise kartın özel yazılımı bilgisayara kurulur ve ayarları yapılır bu sayede bilgisayar ortamında hdd yani hard diske kayıt yapılabilir.

Diğer sistem ise dvr cihazı bu cihaz tamamen görüntü kayıt için tasarlanmış olup hard diski ve kamera bağlantı slotları bulunmaktadır. Usb veya cd, dvd ye istediğiniz zaman ve tarihteki bölümleri atabilirsiniz.

Güvenlik kamerası kayıt, bilgisayar mı? yoksa dvr kayıt cihazı mi?

Hangi cihaz çektiği videoyu kaliteli gösterir?

Tartışmasız Dvr cihazı kaliteli video kalitesi sunar. Dvr cihazı ve bilgisayar da çekilen görüntü arasında kalite farkı belirgin şekilde farklılık göstermektedir. Bizim tavsiyemiz kesintisiz ve sorunsuz bir güvenlik kamerası kaydı isterseniz dvr cihazıdır.

Güvenlik Kamerası Nedir?

Güvenlik Kamerası Nedir?” hakkında 6 yorum

  1. Binamıza güvenlik kamerası yapıldı çok memnunuz artık sorun olmuyor binamızda çaydırıcılıkta bile büyük önemi var

    1. hayırlı olsun artık tüm binalarda olması gereken önemli bir sistem haline geldi güvenlik kamerası

    1. dvr kart ise kamera bağlarsanız çalışır ama program yüklemeniz gerekiyor cd varsa oradan yükleyiniz yoksa internetten araştırınız

  2. güvenlik kamerası bence çok önemli birşey her mekana yapılması gerekli diye düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
05079331627