Güncel TÜRKSAT Frekans Listesi 2021

TÜRKSAT Frekans Listesi

Uydu anten sistemlerinde türksat frekans listesi 2021 güncel olarak her zaman ihtiyacımız vardır. Genelde frekans değişiklikleri sıkça rastladığımız bir olaydır bazı kanallarda zaman zaman frekans değişikliği yapar ve bunun nedeni bilinmez.

Güncel TÜRKSAT Frekans Listesi

Frekans değişiklik yapıldığı zaman siz cihazınızdan o kanalın frekans bilgilerini güncellemezseniz veya cihazınızda otomatik güncelleme özelliği yok ise o kanalı izleyemezsiniz kanalı tekrar eskisi gibi izlemeniz için güncel frekans bilgilerine ihtiyacınız vardır.

Türksat güncel frekans listesi için tıklayınız.

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra yeni bir sekme açılacaktır o sekmede kanal isimleri ve frekans bilgileri yazmaktadır bu bilgileri receiver yani uydu cihazına kanal ekle veya kanal arama kısmından ekleyebilirsiniz ekledikten sonra aramayı başlatın yeni kanal eklenecektir.

Not: Bu işlemi yapmadan öncede kanal düzenleme kısmından eski kanalı silmeyi unutmayınız

TÜRKSAT frekans listesi bilgileri eklemeyi bilmiyorsanız, yapamadıysanız veya kanallar otomatik yüklensin tek tek yüklemekle uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki linke tıklayınız.

>> TÜRKSAT Otomatik Güncelleme Frekansı

Üstteki yazımızda hem şebeke arama bilgilerine hemde nasıl kanallar otomatik yüklenir onun anlatımına ulaşabilirsiniz.

Güncel TÜRKSAT Frekans Listesi 2021

Güncel TÜRKSAT Frekans Listesi 2021” hakkında 10 yorum

 1. Sevgiyle merhabalar, Goldmaster dm4500 fta kullanıyorum. HRT akdeniz frekansını giriyorum lakin cihaz sıfır kanal bulundu diyor. Ayrıca Hotbird uydusunu cihazdan yanlışlıkla sildim nasıl ekleyebilirim? Gerekli frekanslarını netten denememe rağmen sıfır kanal bulundu diyor. Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

  1. merhaba cihazınızı fabrika ayarlarına alıp daha sonra eski frekansları silip öyle denerseniz yeni kanalları bulacaktır.

 2. Sevgiyle merhabalar, Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Müsadenizle bir kaç sorum daha olacak. üç adet çanak kullanıyoruz. Peki nilesat ve hotbird için otomatik tarama frekansları var mı? varsa nelerdir. Bilgilendirebilirseniz minnettar kalırım. Saygılarımla.

  1. Hotbird Şebeke Arama Frekansları:

   10892 Yatay/H 27500
   11158 Dikey/V 27500
   12284 Yatay/H 27500
   11823 Yatay/H 27500
   12265 Dikey/V 27500

   Yukarıdaki frekansları sırası ile uydu alıcınızdan giriyorsunuz, şebeke arama (network search) seçeneğini açık hale getirip arama işlemini başlatıyorsunuz. İlk frekans çok fazla sonuç üretemese de birkaç frekans bulup tarıyor. Diğer 3 frekans ise tam toplamda birkaç bin tane sonuç vererek şebeke aramayı başarı ile tamamlıyorlar.

 3. Sevgiyle merhabalar, Değerli bilgileriniz için size çok teşekkür ediyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Saygılarımla.

  1. Merhaba, rica ederim. umarım yardımcı olabilmişizdir. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön
05079331627