Blog Nedir?

blog

Blog nedir, terimini duymuş olmalıydınız ve muhtemelen bunun hakkında ne düşündüğünüzü düşünün… Bunu açıklığa kavuşturalım, Kolej’deyken, bir çok insan “blog” ve “weblog” hakkında konuştu, ama Tam olarak ne olduğunu hiç bilmiyordum. Hiçbir fikrim yoktu.

Neyse ki, şimdi çok farklı bloglar yayınladım ve yönetiyorum, bu yüzden gerçekten bloglamanın ne olduğunu bildiğimi söyleyebilirim.

Size blogların derinlemesine bir açıklamasını vermeden önce, bunun için diğer tanımları görelim:

Muhtemelen blogları bir kereden fazla okuyorsunuz, dürüst olmak gerekirse aslında bir tane okuyorsunuz.

Bloglama nedir?

Ama konuya geri dönelim. Tam olarak bir Bloglama nedir?

Blog bir web sitesine çok benzer. – bir kişi tarafından tutulan bir günlük / dergi (çoğunlukla) olduğunu söyleyebilirim blogger . Genellikle, bloglar oldukça sık güncellenmektedir (günde bir kez, haftada bir kez, ayda bir kez). Özel olabilir, ancak çoğu başkalarının görmesi için internette kullanılabilir.

blog nedir

Belirli konular var. Nasıl Öğrenilir Blogumun konusu “bloglama” ve “nasıl başlamalı” dır – Yeni başlayanlara bir blog yazmaya başlamasına, daha fazla ziyaretçi almasına ve çok daha fazlasına yardımcı oluyorum… AMA, aynı zamanda başka birçok konuya da sahip olabilir. Blogcular genellikle belirli bir konu hakkında tutkulu olurlar, böylece bir tane oluşturacaklardır.

Yazılar, bir blogun temelidir. İnternetteki her blog, blog yazarı tarafından yazılan farklı gönderilerinden oluşur. Yayınları içerik (belli ki!), Videolar, resimler, madde işaretleri, farklı başlıklar vb. İçerebilir.

Sosyal ağlarda (Twitter, FaceBook, Google+) paylaşılabilir ve insanlar anlamlı sohbetler başlatmak için blog gönderileri altında yorum bırakabilir.

Blogların çok fazla ziyaretçisi olabilir. Yeterince yayın varsa ve popüler olmaya başladığında, diğer sitelerden, sosyal ağlardan ve hatta arama motorlarından bile trafik almaya başlayacaksınız.

Blog özellikleri

Blog İnternette bulunan çevrimiçi bir günlük / günlük.

 • Blogger – blog sahibi olan bir birey. Blogu canlı tutan kişi (yeni mesajlar göndermek, en son haberleri, bilgileri paylaşmak, vaka çalışmaları, görüşler vb.)
 • Blog Post – Blogun içinde yer alan bir yazı veya yazı. Örneğin, şu anda okumakta olduğunuz makale, blogum için yazılan bir “blog yayını” dır.
 • Blog – blog yazmaya başlamak, blog tutmak, blog bulmak – sağlık ve fitness hakkında bir blog bulacağım .
 • Blogging – bir blogu sürdürme / yazma eylemi – Blog yaparken, başkaları için önemli, faydalı veya ilginç olduğunu düşündüğüm bilgileri paylaşabiliyorum.

Blog tanımı ve geçmişi

Gayri resmi olarak, ilk blog , 1994 yılında Justin Hall ( links.net ) tarafından yapılmıştır . O zaman, hiç kimse aslında “blog” veya weblog kelimesini bilmiyordu. Aslında, Justin’in web mülkiyeti az çok basit bir web sitesiydi, ama bir blog gibi görünüyordu. İnternette bulduğu “şeyler” hakkında düzenli olarak yayınladı (hala yapıyor!) Ve “kişisel günlük” idi.

“Weblog” terimi ilk olarak 1997’de Jorn Barger tarafından açıklandı . 1999 yılında, blog’a blog kısaltıldı. Bu noktada, bazı insanlar (bilgisayar ve internet erişimi olan) makale yazmaya başladı, yine de popüler değildi.

Blog yazarak para kazanmak

Bloglar birçok farklı nedenden dolayı yapılmış ve kullanılmıştır. Bunu size kısa bir süre açıklayacağım. Ancak bu arada, yazdığım son blog gönderime de bir göz atabilirsiniz: “ Neden bir blog başlatmalısınız (10 neden) ”.

 1. Kendilerini ifade etmek
 2. İnternet’teki diğer insanlara değerli bilgi ve haber teslimatı yapmak
 3. Para kazanmak için (Evet, bazı insanlar blog yazarak çok para kazanıyor)
 4. Kendi kendine tanıtım
 5. Benzer kişilerle bağlantı kurmak
 6. Bilgi kazanmak
 7. Daha iyi bir iş bulmak için
 8. Yazma becerilerini geliştirmek
 9. vs…

Neden blog açmalıyım?

Artık bir blogun ne olduğunu anlıyor musunuz? Yoksa hala kafa karıştırıcı bir şey mi var? Aşağıda bir yorum bırakın ve size bir kez daha açıklayacağım! ?

Blog Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön
05079331627